CO FINANSUJEMY?

Samochody osobowe
Pojazdy do przewozu 2-5 osób, jak również małe busy zaprojektowane dla max. 9 osób.
Samochody dostawcze
Małe samochody ciężarowe o DMC do 3,5t, w zabudowie osobowej lub ciężarowej. Nie wymagają zapłaty podatku od środków transportu.
Samochody ciężarowe i przyczepy
Pojazdy transportu ciężkiego, od których odprowadzany jest tzw. "podatek drogowy". Zarówno same samochody (solo) jak i przyczepy.
Ciągniki samochodowe i naczepy
Pojazdy do transportu ciężkiego ładunków, głównie na liniach międzynarodowych. Również naczepy specjalnego zastosowania (niskopodwoziowe, cysterny czy np. ponadgabarytowe).
Autobusy
Pojazdy przewożące ponad 9 osób, zarówno w transporcie miejskim i lokalnym jak i dalekobieżnym.
Pojazdy specjalne
Jednostki zaprojektowane dla specjalnych celów, np. żurawie, wywrotki, do wywozu nieczystości i wiele innych. Również ambulanse i jednostki straży pożarnej.
Ciągniki rolnicze
Popularne traktory wykorzystywane głównie do pracy w rolnictwie. Jako sam pojazd lub ze specjalnym wyposażeniem czy z przyczepą.
Pozostałe środki transportu
Wiele innych środków transportu: samoloty, lokomotywy, wagony, łodzie, jachty, motocykle, śmigłowce.
Maszyny budowlane
Maszyny na placach budowy, np. koparki, ładowarki, żurawie dźwigowe, betoniarki i wiele innych. Także urządzenia do prac wykończeniowych.
Maszyny drogowe
Pojazdy i maszyny do budowy dróg, jak walce, maszyny do mas bitumicznych i betonu. Również pługi śnieżne i pojazdy do utrzymania dróg.
Wózki widłowe
Jednostki zaprojektowane do przenoszenia przedmiotów na niewielkie odległości, do transportu i podnoszenia. Zasilane elektrycznie lub paliwem.
Wyposażenie magazynów
Regały magazynowe lub automatyczne systemy magazynowania, w tym także suwnice.
Maszyny do przemysłu metalowego
Maszyny do obróbki metalu, wycinarki laserowe, tokarki, frezarki. Urzadzenia do produkcji elementów z metalu.
Maszyny do przemysłu tworzyw sztucznych
Urządznia do produkcji i przetwórstwa przedmiotow z tworzyw sztucznych (np. wtryskarki), wykorzystywanych w bardzo wielu branżach.
Maszyny do przemysłu drewnianego
Przecinarki, frezarki oraz pilarki. Również maszyny do gospodarki leśnej (harwestery, forwardery) i maszyny przemysłu meblowego.
Maszyny do przemysłu surowców mineralnych
Najróżniejsze maszyny do przemysłu kamieniarskiego, produkcji szkła, przemysłu gipsowego, wapienniczego i cementowego. Także do produkcji cegieł i ceramiki.
Maszyny do przemysłu włókienniczego
Maszyny związane z przemysłem odzieżowym i produkcją przedmiotów ze skóry lub tapicerstwem i meblami.
Maszyny do przemysłu gastronomicznego
Maszyny do produkcji napojów i jedzenia, wyrobów piekarskich, cukiernicznych i koncentratów. Również do obróbki mięsa, ryb, tłuszczy, mleka i drobiu.
Urzadzenia medyczne
Przedmioty wykorzystywane w branży medycznej: fotele dentystyczne, tomografy, maszyny rentgenowskie, wyposażenie laboratorium i dla wielu innych celów.
Maszyny poligraficzne
Część przemysłu drzewnego związana z produkcją papieru i drukiem. Maszyny pakujące, introligatorskie i sztancujące oraz drukarki wielkoformatowe.
Sprzęt komputerowy i oprogramowanie
Sprzęt IT jak serwerownie, sprzęt specjalnego zastosowania, konsole czy skanery. Także licencjonowane systemy i oprogramowanie.
Nieruchomości
Budynki na cele komercyjne, handlowe, magazyny, powierzchnie produkcyjne, biurowe, centra handlowe i wiele innych na wydzielonych działkach.
NOTA PRAWNA: Artykuły zamieszczone w naszym serwisie są przygotowane z należyta starannością, oparte na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu, oraz znajomości branży. Nie mogą być one traktowane jako wyłączne źródło informacji w danym zakresie, bowiem są subiektywnymi opiniami autorów tekstów. Serwis Doradzanie.eu oraz autorzy treści nie ponoszą odpowiedzialności za wnioski wyciągnięte przez Czytelnika, ani wszelkie decyzje podjęte na ich podstawie. Zawartość merytoryczna na naszych stronach opisywana jest przez praktyków w dziedzinie finansów, prawa, ekonomii i bankowości.